Elektronická přihláška

Vybrali jste si svůj vysněný program a jediné, co zbývá, je podat přihlášku.

Při vyplňování buďte pozorní, zvláštní důraz klaďte na: 

 • dodržení termínu pro odevzdávání přihlášek,
 • překlepy, ať nemusíte řešit, že se jmenujete jinak,
 • výši poplatku za podání přihlášky a jeho včasné zaplacení.

Vše si pro jistotu dvakrát zkontrolujte, poplatky vám po zaevidování nikdo nevrátí. 

Vyplnění přihlášky krok za krokem

 1. Před vyplněním přihlášky si připravte osobní doklady a vysvědčení ze střední školy. Zkontrolujte si také na stránkách příslušné fakulty, co všechno po vás bude požadovat – podmínky jednotlivých fakult se liší.
 2. Klikněte na tlačítko elektronická přihláška, odtud se dostanete do informačního systému STAG, kde se přihláška podává. 
 3. Vyberte si program, na který se chcete hlásit. Tip: Pokud vyjdete z našeho přehledu studijních programů a na stránce s detaily použijete odkaz „podat přihlášku“, bude program rovnou vybrán.
 4. Zadejte svou e-mailovou adresu, systém vám na ni pošle ověřovací dopis. Kliknutím na odkaz v něm povrdíte svou adresu a můžete vyplňovat vlastní přihlášku.
 5. Vyplňte informace, které po vás fakulta vyžaduje (například známky ze střední školy). 
 6. Následně zadejte své osobní údaje – důkladně a s diakritikou. Informace nezapomeňte uložit.
 7. Aby byla vaše přihláška zpracována, musíte zaplatit poplatek. Jeho výši, termíny a platební údaje naleznete v elektronické přihlášce v sekci Info a platba. Pokud jste tedy postupovali správně, uvidíte je hned po vyplnění osobních údajů. Informace jsou uvedeny i v emailu potvrzujícím podání přihlášky.
 8. Způsobů, kterými můžete platbu provést, je několik – bankovním převodem, platbou skrze platební bránu nebo použitím QR kódu. 
 9. Průběh zpracování vaší přihlášky, platby a výsledky přijímacího řízení můžete sledovat po přihlášení do vaší E-přihlášky v sekcích Přehled a Informace o řízení. Pokud jste se ke studiu nepřihlašoval/a pomocí E-Přihlášky, najdete tyto údaje na stránce Přijímací řizení.
 10. Pokud fakulta žádá také papírovou přihlášku, nezapomeňte si ji vytisknout, podepsat a odevzdat v řádném termínu.
 11. Hodně štěstí!

Zápis ke studiu

Jestliže uspějete, zařadíte se mezi naše studenty zápisem ke studiu. Pokyny, jak postupovat, dostanete od své fakulty. Podmínkou zápisu je, abyste doložili své předchozí studium, na které u nás budete navazovat (např. maturitním vysvědčením). Jestliže jste je absolvovali v zahraničí, je třeba, aby bylo oficiálně uznáno – viz stránka Uznávání zahraničního vzdělání.